Resultatliste Fænø Rundt 26. maj 2019
Bådnr. Navn Tid Klub
K1 Hav Damer Senior
1 40 Freya Hoffmeister 01:25:37 Team F1
2 89 Birgitte Larsen 01:36:41 Nibe Kajakklub
3 32 Lena Jette Nørdrup Starman 01:46:16 Haderslev Kajakklub
K1 Hav Herrer U18
1 57 Tore Guldmann Armelung 02:19:11 Kajakklubben Strømmen
K1 Hav Herrer Senior
1 22 Jacob Norris 01:18:20 Nibe Roklub
2 41 Fylkir Sævarsson 01:19:53 Sønderborg Kajakklub
3 50 Casper Pedersen 01:20:05 Nibe Roklub
4 20 Kjeld Skall Sørensen 01:22:11 Kajakklubben Strømmen
5 38 Claus Ankerstjerne 01:25:27 Sønderborg Kajakklub
6 79 Kristian Harpøth 01:25:28 Fredericia Kajakklub
7 86 Arne Hansen 01:30:09 Kajakklubben Strømmen
8 21 Lars Vendelboe 01:33:31 Odense Kajakklub
9 83 Michael Madsen 01:34:04 Haderslev Kajakklub
10 44 Aage Barlo 01:46:22 Haderslev Kajakklub
11 5 Erik Folke Madsen 02:19:15 Kajakklubben Strømmen
K1 Tur Damer Senior
1 78 Bettina Sandgaard 01:25:08 Kolding Kajakklub
2 66 Signe Kristensen 01:33:15 Horsens Kajakklub
3 42 Vibeke Wedderkind Bank 01:44:55 Kajakklubben Neptun
4 6 Anne Birgitte Madsen 01:51:52 Odense Kajakklub
5 7 Eva Hauge 01:51:53 Odense Kajakklub
6 14 Tina Sørensen 01:52:12 Odense Kajakklub
7 23 Ulla Schaedler 01:52:38 Odense Kajakklub
K1 Tur Herrer U18
1 59 Thor Skivild 01:20:43 Odense Kajakklub
2 55 Anton Johansen 01:34:30 Odense Kajakklub
K1 Tur Herrer Senior
1 51 Martin Jæger 01:10:35 Svendborg Kajakklub
2 70 Jonas Nissen 01:12:58 Kano & Kajakklubben Vejle Å
3 67 Jørn Skov 01:14:17 Horsens Kajakklub
4 36 Jan Møller 01:15:38 Fredericia Kajakklub
5 82 Lars Bülow Jørgensen 01:16:01 Kajakklubben Neptun
6 65 Claus B. Sørensen 01:19:09 Horsens Kajakklub
7 29 Flemming Laursen 01:19:12 Kajakklubben Strømmen
8 72 Kurt Nielsen 01:20:12 Odense Kajakklub
9 58 Kim Skivild 01:20:46 Odense Kajakklub
10 34 Ulrik Sandal 01:20:48 Odense kajakklub
11 68 Kim Petersen 01:22:31 Horsens Kajakklub
12 62 Henning Pabst 01:23:22 Horsens Kajakklub
13 24 Palle Christiansen 01:23:54 Odense kajakklub
14 76 Peer Christensen 01:24:37 Kolding Kajakklub
15 26 Ole Benny Larsen 01:26:36 Kajakklubben Strømmen
16 64 Viggo Svendsen 01:28:35 Horsens Kajakklub
17 54 Bent Winberg 01:47:38 Kajakklubben Neptun
18 18 Torben Birkholm Madsen 01:52:30 Odense Kajakklub
19 17 Jørgen Poulsen 01:52:57 Odense Kajakklub
K1 Kap Damer Senior
1 8 Jette Bælum 01:10:12 Kajakklubben Strømmen
2 48 Marianne Sidenius 01:16:58 Kajakklubben Neptun
3 37 Pernille Stenum 01:18:12 Kajakklubben Strømmen
4 63 Pia Jørgensen 01:23:43 Horsens Kajakklub
K1 Kap Herrer U18
1 75 Anders Kristensen 01:09:49 Kolding Kajakklub
2 74 Lars Olesen 01:29:27 Kolding Kajakklub
3 77 Marcus Jensen 01:29:59 Kolding Kajakklub
K1 Kap Herrer Senior
1 87 Peter Jensen 01:03:10 Kolding Kajakklub
2 12 David Francis 01:03:35 Kolding Kajakklub
3 9 Max Jacobsen 01:10:01 Marselisborg Kajakklub
4 61 Brian Henningsen 01:11:38 Kajakklubben Strømmen
5 73 Andreas Houberg Sørensen 01:13:00 Kolding Kajakklub
6 25 Simon L. Kristensen 01:14:00 Kajakklubben Strømmen
7 71 John Højmark 01:18:21 Kajakklubben Strømmen
8 31 Anders J Jensen 01:18:33 Kajakklubben Krogen
9 47 Bjarne lilje 01:22:24 Kajakklubben Neptun
K2 Kap Mix Senior
1 46 Frida Trudslev / Rasmus Hansen 01:09:09 Odense Kajakklub
K2 Tur Damer Senior
1 27 Linda Hansen / Pernille Svane 01:11:29 Kajakklubben Strømmen
2 80 Birgit Vilstrup Mortensen / Lisa Kjær 01:14:54 Kajakklubben Krogen
3 39 Anja Trudslev / Trine Jensen 01:16:11 Odense Kajakklub
4 56 Marianne Bay / Sif Bay T. Andersen 01:17:01 Kajakklubben Strømmen
5 28 Dorte Søndergaard / Dorte Nielsen 01:24:39 Kajakklubben Strømmen
K2 Tur Herrer Senior
1 19 Damian Sztypka / Torkild Christensen 01:13:12 Kajakklubben Strømmen
2 85 Tage Rasmussen / Bent Petersen 01:14:44 Føns Søsportsklub
K2 Tur Mix Senior
1 45 Karen Berg  / Henning Gad 01:10:09 Kajakklubben Neptun
2 4 Maria Sønderbæk Hansen / Claus Svenningsen 01:12:16 Kajakklubben Strømmen
3 43 Mette Secher-Jensen  / Claus Sørensen 01:17:02 Kajakklubben Neptun
4 16 Karin Pedersen  / Orla Pedersen 01:17:44 Aalborg Kajakklub
K2 Hav Mix Senior
1 88 Emily Nielsen / Claus Kolbe 01:16:14 Kajakklubben Strømmen
2 33 Lene Kjer / Michael Starman 01:25:33 Haderslev Kajakklub
3 84 Finn Munk Ulrich / Laila Munk Ulrich 01:28:22 KajakKlubben  Esrum Sø
5 km Damer U 18
1 143 Julie Henriksen 00:47:46 Kajakklubben Strømmen
2 142 Andrea Øland Drud 01:01:40 Kajakklubben Strømmen
5 km Damer Senior
1 148 Katrine Jepsen 00:38:30 Odense Kajakklub
2 3 Hanne Svenningsen / Lene Glesner 00:48:07 Kajakklubben Strømmen
3 150 Bettina Rasmussen 00:50:04 Kajakklubben Strømmen
4 81 Dorte Gilså Hansen 01:01:54 Kajakklubben Strømmen
5 km Herrer U 18
1 146 Micas Olsen 00:35:43 Odense Kajakklub
2 149 Kristoffer Madsen 00:38:17 Odense Kajakklub
3 147 Hjalte Hedegaard Kongsbak 00:49:52 Kajakklubben Strømmen
4 145 Carl Emil Møller Rasmusen 00:59:28 Kajakklubben Strømmen
5 141 Peter Øland Drud 01:01:39 Kajakklubben Strømmen
5 km Herrer Senior
1 49 Henrik Torp 00:35:52 Odense Kajakklub
2 2 Ole Bonde 00:44:09 Stauning kajakklub
3 1 Rune Eriksen 00:44:12 Stauning Kajakklub